Sprawdź jak zadbać o studiujących najemców

Studenci są dobrą i od lat liczącą się grupą wśród najemców mieszkań. Należy jednak odpowiednio przygotować nieruchomość - tak, aby spełniła oczekiwania młodych osób. Co trzeba zrobić, by wynająć mieszkanie studentom?

Po pierwsze – przygotuj lokal pod wynajem

Studenci przyjeżdżający do miast – ośrodków uniwersyteckich, co roku poszukują mieszkań na wynajem. Są oni dobrą i zarazem liczącą się grupą najemców nieruchomości. Należy jednak przed przystąpieniem do wynajmu odpowiednio przygotować mieszkanie, by było funkcjonalne i spełniało oczekiwania osób zamierzających w nim mieszkać. Z premedytacją piszemy „osób”, gdyż najczęściej jest to grupa przyszłych najemców, dzieląca koszta wynajmu pomiędzy sobą. 

Jak radzą specjaliści Rental Space, ażeby wynająć mieszkania studentom należy zrobić wszystko, by stało się ono funkcjonalne. Po pierwsze powinno posiadać większą liczbę pokoi, ponadto zarówno kuchnia, jak i łazienka muszą być przez właściciela mieszkania w pełni wyposażone i urządzone. Dobrze  jeśli pokoje również zostaną doposażone i umeblowane, niekoniecznie jednak w najnowsze modele mebli. Dobrze, jeśli jest schludnie, czysto i… przede wszystkim tanio. Bezwzględnie za to konieczny jest dostęp do Internetu – we wszystkich pomieszczeniach mieszkania.

Tanie mieszkania na wynajem w Trójmieście

Jak łatwo się domyślić, najbardziej pożądane przez studentów są mieszkania w centrum miasta, z pełną infrastrukturą miejską i komunikacyjną, skąd najłatwiej przemieszczać się w obrębie danej aglomeracji. Innym kryterium wyboru mieszkania jest cena. Otóż mieszkanie dla studentów nie musi być nowocześnie i drogo wyposażone i urządzone, za to powinno mieć przystępną – niska cenę i… na stanie podstawowe urządzenia codziennego użytku, takie jak pralka, czy lodówka.

Duża ilość pokoi jest także dobrze widziana, gdyż wówczas mieszkanie może zamieszkiwać większa ilość współlokatorów, co obniża jednostkowe koszta najmu.

Wakacje – czas studenckich wyjazdów

Wakacje są czasem, kiedy studenci wyjeżdżają do rodzinnych domów. Jest to także okres, kiedy uczący się najemcy nie chcą płacić za wynajmowane dotąd mieszkanie. Jeśli jest jednak ono zlokalizowane w dobrym miejscu, z pewnością studenci nie będą chcieli rezygnować z takiego lokum. Jak radzą specjaliści Rental Space, warto w tym okresie roku pójść młodym najemcom na rękę i na przykład zaproponować obniżkę czynszu. Z pewnością pomysł ten zyska ich aprobatę, a wynajmujący nie będzie zmuszony do ponownego poszukiwania najemców.

Rental Space – pomagamy w formalnościach i zarządzaniu nieruchomościami

Zajmujemy się w sposób profesjonalny kompleksową obsługą nieruchomości. Wynajem mieszkań w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz wynajem mieszkań w Wejherowie to nasza specjalność. Posiadamy w swojej ofercie tanie mieszkania na wynajem w Trójmieście – także dla studentów oraz nieruchomości na wynajem w Powiecie Wejherowskim. Sprawami wynajmu mieszkań zajmujemy się od lat, niezmiennie z wielkim zaangażowaniem.

Jeśli posiadasz mieszkanie na wynajem, my pomożemy Ci we wszystkich formalnościach i czynnościach z tym związanych! Skontaktuj się z nami.