CHCESZ SKORZYSTAĆ Z NAJMU MIESZKANIA?

Skontaktuj się z przedstawicielem Zielonego Żółwika i umów się na spotkanie i obejrzenie nieruchomości. Jeśli lokal Ci się podoba, przygotuj dokumenty opisane w dziale „Warunki najmu”. Po pozytywnej weryfikacji mieszkanie zostanie zarezerwowane. Po wpłaceniu zwrotnej kaucji i pierwszego czynszu wraz z opłatami, sporządzona zostanie umowa. Po podpisaniu dokumentu, przedstawiciel przekaże Ci komplet kluczy, kody do domofonu, spisze stany liczników i napisze protokół zdawczo-odbiorczy. Od tej pory możesz cieszyć się wygodnym, elastycznym i bezpiecznym najmem!

WARUNKI NAJMU

Wynajem mieszkania przy wsparciu Zielonego Żółwika to jasne dla obu stron zasady, dzięki którym buduje się zaufanie i poczucie bezpieczeństwa między najemcą i wynajmującym. O czym należy pamiętać, chcąc skorzystać z oferty?

Dokumenty weryfikacyjne

Nie tylko mieszkania, ale też najemcy są przez firmę skrupulatnie weryfikowani. Aby skorzystać z oferty, przygotuj dokumenty potwierdzające zatrudnienie, zaświadczenie o zarobkach lub poręczenie osoby spokrewnionej, jeśli jesteś studentem. Mile widziane będą również rekomendacje z poprzednich najmów. O szczegóły dopytaj pracownika Zielonego Żółwika.

Wpłata kaucji

Spisanie umowy poprzedza wpłata zwrotnej kaucji przez najmującego. Kwoty różnią się w zależności od oferty. Dopiero wpłacenie całej kaucji jest gwarantem rezerwacji lokalu.

Terminowe płatności do 5 dnia miesiąca

Do piątego dnia każdego miesiąca należy wpłacić czynsz oraz opłaty eksploatacyjne zgodnie ze stanami licznika i wykupionymi do potrzeb mieszkania abonamentami telewizji czy Internetu. Informacje na temat dokładnej wysokości opłat można uzyskać u pracownika firmy.

Wykupienie polisy OC

Wykupienie polisy OC wiąże się zazwyczaj z niewielką opłatą, która uchroni Twój budżet przed kosztami napraw po przypadkowym zniszczeniu mienia w lokalu. Jest to obowiązkowy element wynajmu mieszkania przez firmę Zielony Żółwik, dający gwarancję bezpieczeństwa obu stronom umowy.

ZAKOŃCZNIE UMOWY NAJMU

turtle
Jak wygląda zakończenie najmu w przypadku upływu terminu? Życie nagle rzuca Cię w inne miejsce lub aktualna lokalizacja przestała Ci odpowiadać? Aby przed czasem zakończyć umowę:
01 W umowie najmu określony jest termin jej zakończenia. Złóż pisemne wypowiedzenie umowy najmu.
02 30 dni przed końcem umowy otrzymasz informację o planowanym zdaniu lokalu. Możesz się po jej zakończeniu wyprowadzić lub ją przedłużyć. Poszukaj też osoby, która wprowadzi się na Twoje miejsce do czasu zakończenia umowy.
03 Przedstawiciel Zielonego Żółwika umówi się z Tobą na spotkanie, aby omówić kolejne kroki. W ciągu dwóch dni zjawi się u Ciebie pracownik Zielonego Żółwika, aby ustalić szczegóły i sprawdzić stan mieszkania.
04 Jeśli nie chcesz pozostać w obecnym miejscu, przez 30 dni co najmniej 2 razy w tygodniu w godzinach 8:00-16:00 potencjalni nowi najemcy będą mogli obejrzeć mieszkanie. Jeśli w umowie istnieje zapis o opłacie za przedterminowe rozwiązanie, wpłać ją na konto.
05 W ostatnim dniu umowy lokal musi zostać posprzątany zgodnie z zapisami w regulaminie, a pracownik firmy w Twojej obecności spisze protokół zdawczo-odbiorczy. Po zaksięgowaniu nastąpi zdanie lokalu w oparciu o protokół zdawczo-odbiorczy.
06 W ciągu 30 dni od zakończenia umowy otrzymasz wpłaconą na początku kaucję. Zwrot kaucji otrzymasz w ciągu 30 dni od przekazania kluczy.

Wciąż masz pytania?

Nadal masz wątpliwości, co do najmu mieszkania, zasad jego użytkowania, opłat lub zakończenia umowy? Sprawdź, czy nie rozwieje ich kompendium najczęściej zadawanych pytań!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
woman
Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm